29.8.12

Riisileiva keelekesed

Innustatud eelmisest siintoodud retseptist ehk tatraleiva näksidest sai tehtud sama, aga kasutades Rosenfellneri riisileiva jahusegu. Tegin ka suurema koguse, sest oli võtta mitu suurt küpsetusplaati.

4 dl Rosenfellneri riisileiva jahusegu
4 dl vett
1,5 tl kuivpärmi

Mõõda jahu kaussi, tee jahu keskele süvend ja süvendisse pane pärm. Seejärel pane mõni lusikatäis käesooja vett pärmi peale. Lase seista u 15 minutit, seejärel lisa vesi ja sega segu läbi, kõige lõpuks lisa seesamiseemned (võid kasutada ka muid teri või siis teha ilma nendeta). Nüüd kata tainakauss rätiga ja pane sooja kohta kerkima. Ümbes tunnike kulub selleks ikka. Seejärel sega tainas uuesti läbi. Edasi kasutasin tordipritsi, millest lasin küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile u 5-sentimeetrise pikkusega pulgakesed. Nüüd jätsin jällegi veidikeseks plaadile kerkima. Lõpuks küpsetasin ahjus u 180 kraadi juures 25 minutit. Antud tainakogusest saab 2 suurt ahjuplaaditäit keelekesi.

Rosenfellneri jahusegusid toob maale Lõuna-Eesti Ökokeskus, mille pood asub Tartus. Nende kaupa on müügil üle Eesti ka teistes ökopoodides. Antud jahusegule polnud maitseaineid üldse vaja lisada, selle segu koostises on: tatrajahu, kartulitärklis, kartulihelbed, sool ja roosuhkur.

25.8.12

Tatraleiva näksid

Hiljuti üks tuttav pakkus leivamaitselisi krõbuskeid, mis olid tehtud omakorda tema tuttava poolt. Need olid sellised õhukesed, pruunikat värvi ja muidugi maitsesid hästi. Seda retsepti pole õnnestunud veel saada, aga soov oli midagi sarnast järgi teha. Tegin sellise leivataigna, millega olen muffinivormides leiba küpsetanud, aga tegutsesin valmistamisel veidi teisiti.

2 dl Rosenfellneri tatraleiva jahusegu
2,25 dl vett
0,75 tl kuivpärmi
seesamiseemneid

Mõõda jahu kaussi, tee jahu keskele süvend ja süvendisse pane pärm. Seejärel pane mõni lusikatäis käesooja vett pärmi peale. Lase seista u 15 minutit, seejärel lisa vesi ja sega segu läbi, kõige lõpuks lisa seesamiseemned (võid kasutada ka muid teri või siis teha ilma nendeta). Nüüd kata tainakauss rätiga ja pane sooja kohta kerkima. Ümbes tunnike kulub selleks ikka. Seejärel sega tainas uuesti läbi. Edasi kasutasin tordipritsi, millest lasin küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile u 5-sentimeetrise pikkusega pulgakesed. Nüüd jätsin jällegi veidikeseks plaadile kerkima. Lõpuks küpsetasin ahjus u 180 kraadi juures 25 minutit.

Rosenfellneri jahusegusid toob maale Lõuna-Eesti Ökokeskus, mille pood asub Tartus. Nende kaupa on müügil üle Eesti ka teistes ökopoodides. Antud jahusegule polnud maitseaineid üldse vaja lisada, selle segu koostises on: tatrajahu, kartulitärklis, kartulihelbed, sool ja roosuhkur.

24.8.12

Kõrvitsa-mandli muffinid

Kohe-kohe saab juba oma kõrvitsateo kõrvalt veidike püreed kõrvale panna ja küpsetada neid imelisi muffineid. Kel kõrvitsat võtta pole ja ekstra osta ei taha, siis soovitan kasutada beebidele mõeldud kõrvitsapüreed. Nii toimisin hetkel ka mina.

2,5 dl täisterariisijahu
0,8 dl kookosjahu
1,2 dl mandlijahu
1,2 dl tapiokitärklist
1 1/2 tl küpsetuspulbrit
1 tl soodat
1/2 tl soola
1 tl guaarkummi
1 tl kaneeli
1 tl ingverit
1/2 tl muskaatpähklit
3 dl roosuhkrut

2 muna
0,8 dl oliiviõli
1 tl vaniljeekstrakti
1/4 tl sidrunimahla
1,2 dl mandlipiima
2,5 dl kõrvitsapüreed

Sega ühes kausis kõik kuivained, mis toodud ülal esimeses blokis. Seejärel klopi teises kausis lahti munad ning lisa teised vedelad komponendid munasegule. Lõpuks lisa vedel segu jauhusegule ning sega lusikaga ühtlaseks. Küpsetamiseks kasutasin spetsiaalset 12-kohalist silikoonist muffinivormi, mille sisse said pandud paberist muffiniümbrised. Antud tainakogusest saab 24 muffinit. Soovi korral pane enne ahjupanekut midagi peale kaunistuseks, nt mandlilaaste, pähklipuru vm. Küpseta eelsoojendatud ahjus 180 kraadi juures u 25 minutit. Katsu küpsust puutikuga.